płyn micelarny do skóry wrażliwej

Bioderma Sensibio H2O idealny płyn micelarny do skóry wrażliwej

Problem wrażliwości skóry ma obecnie połowa mężczyzn i kobiet. Osoby te doświadczają nieprzyjemne objawy, którym zazwyczaj towarzyszy zaczerwienienie skóry związane z jej podrażnieniem. Bardzo ważna jest wówczas właściwa pielęgnacja skóry. Na pomoc przychodzi nam płyn micelarny Bioderma, który można nabyć w aptece internetowej Wapteka.

Skóra wrażliwa

Cera wrażliwa jest najtrudniejszym typem skóry, który cechuje się nadmierną reaktywnością na różnorodnego rodzaju czynniki. Reakcja na te bodźce jest natychmiastowa Objawia się ona zaczerwienieniem, suchością, łuszczeniem się, obrzękami, swędzeniem, pieczeniem, mrowieniem czy  też kłuciem.

Bioderma Sensibio H2O

Jak pielęgnować skórę wrażliwą

W pielęgnacji cery wrażliwej musimy pamiętać o właściwym oczyszczaniu skóry. Poza tym nie używajmy kwasu salicylowego, masek rozgrzewających i termicznych. Do złuszczania naskórka należy wybrać peelingi enzymatyczne lub zawierające kwas migdałowy Należy unikać także ciężkich kosmetyków wodoodpornych.  Na obecnym rynku kosmetycznym znajduje się wiele produktów, które przeznaczone są wyłącznie do wrażliwej skóry. Najlepiej sprawdzą się te, które w swoim składzie zawierają składniki naturalne jak: rumianek, arnikę, kasztanowiec, kwas azelainowy oraz witaminę C.

Bioderma Sensibio H2O

Na rynku pojawił się płyn micelarny Bioderma, który zmniejsza reaktywność cery wrażliwej. Jest on preparatem, który efektywnie oczyszcza skórę, bez problemu zmywa makijaż, metale ciężkie oraz pyły niskocząsteczkowe. Chroni on także skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W skład płynu micelarnego do skóry wrażliwej firmy Bioderma wchodzi oczyszczona woda oraz micele estrów kwasów tłuszczowych, które delikatnie pielęgnują oraz pomagają odbudować hydrolipidową warstwę skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *