Urodziłaś? Zadbaj o siebie!

Urodziłaś? Zadbaj o siebie!

Narodziny dziecka to czas, w którym matka poświęca się swojej pociesze kompleksowo. W końcu noworodek potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, przewijania, kąpieli i karmienia.

W całym zamieszaniu podczas pierwszych tygodni życia zdrowie i uroda mamy odchodzą na drugi tor- zupełnie niesłusznie. W końcu to jej samopoczucie najbardziej wpływa na dziecko, a zadbana mama to szczęśliwa mama. Jak wrócić do kondycji sprzed ciąży i cieszyć się pięknym ciałem z zaleczonymi oznakami macierzyństwa?

Sposób na rozstępy

Największy problem dla młodych mam stanowią przede wszystkim rozstępy. Te pojawiają się na brzuchu w wyniku szybkiego rozciągania skóry. Rozwijające się dziecko w dziewięć miesięcy przybiera na wadze, co zostawia widoczne ślady na ciele matki. Można jednak z nimi walczyć. W aptekach internetowych oraz stacjonarnych popularne są maści i olejki na rozstępy. Ich działanie polega na redukowaniu zaczerwienienia, wypełnianiu ubytków skóry oraz poprawianiu jej elastyczności. Pierwsze efekty widoczne są dzięki regularnemu stosowaniu, a te nie wymaga poświęcania dużo czasu przez mamę.

Poczuj się kobieco

Obok ogólnego zmęczenia ciała, które jest po przebytej ciąży całkowicie zrozumiałe, u kobiet pojawiają się także problemy z odzyskaniem dawnej wiary w swoją kobiecość. Obolałe i zmęczone piersi, które tracą swoja dawną jędrność nie pomagają młodym mamom w jej powrocie. Tymczasem w aptekach dostępne są artykuły walczące z wiotką skórą na biuście w naturalny sposób. Podobnie jak w przypadku olejków na rozstępy ich stosowanie nie jest czasochłonne i może być wykonywane równolegle do pielęgnacji ciała noworodka.

2 komentarze do “Urodziłaś? Zadbaj o siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *